Skip to main content

Ülkelerimiz / 

Ülkelerimiz / 

Ülkelerimiz / 

Ülkelerimiz / 

Ülkelerimiz / 

Bireylerin gıda, sağlık ve kültürel faaliyetlerine yardımcı olmak, refah ve huzur içinde yaşayan bireyler arasında farkındalık oluşturarak toplumlar arasındaki dostluk duygusunu geliştirmeyi amaç edindik.

Haiti

Karayipler’de arayıp bulamadığı huzurun karanlığında kalmış; kayıp, kara bir inci: Haiti. Yüzyıllar önce parıl parıl parıldayan bu inci kararmadan evvel Fransızlar tarafından istila edilmiş, doğal güzellikleri ve yeraltı zenginliklerinden mahrum bırakılmıştı.

Meksika

Orta Amerika Ülkesi olan Meksika, Azteklere dayanan tarihiyle dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. 1519 yılıyla birlikte İspanyolların istilalarına ve sömürgelerine maruz kalan Meksikalılar asla yılmamak için ellerinden geleni yapmışlardır.

Honduras

   Dünyada altyapı yetersizliğinin ve yoksulluk oranının en yüksek düzeyde görüldüğü ülkelerden biridir. Tahminler 20 bin civarı Müslüman’ın yaşadığını yönündedir. Son yıllarda tüm Orta Amerika’da olduğu gibi Honduras’ta da İslamiyete olan ilgi giderek artmaktadır.

Brezilya

   Brezilya Güney Amerika kıtasının doğusunda, Atlas Okyanusu kıyısında yer alır. Brezilya, dünyanın hem yüz ölçümü hem de nüfus açısından en büyük 5. ülkesidir. Aynı zamanda Güney Amerika kıtasının da nüfusu en çok olan ülkesidir.

Dominik

La Romana gibi turizmden uzak beldelerinde talihsiz yazgısına terk edilmiş, şeker kamışı tarlalarında yıpranmaya yüz tutmuş binlerce insanın hayat hikâyesi akıllara durgunluk veriyor.

Venezuela

Venezuela, Güney Amerika’nın kuzey kıyısında yer alır. Karayip Denizi, Guyana, Brezilya ve Kolombiya ile sınırı vardır. Petrol ve doğalgaz rezervi açısından zengin olmasına karşın, ciddi ekonomik sorunlarla karşı karşıyadır.

El Salvador

   Yaklaşık 300 yıl İspanyol sömürgesinde kalan El Salvador’un resmi dili İspanyolca’dır. Orta Amerika’nın yüzölçümü olarak en küçük ve en yoğun nüfusa sahip ülkesidir. Bitcoin’i resmi ödeme aracı olarak kullanan ilk ülkedir.

Guatemala

La Romana gibi turizmden uzak beldelerinde talihsiz yazgısına terk edilmiş, şeker kamışı tarlalarında yıpranmaya yüz tutmuş binlerce insanın hayat hikâyesi akıllara durgunluk veriyor.

Panama

   Orta Amerika’nın güneyinde yer alan Panama, Atlas Okyanusu ve Büyük Okyanusu birbirine bağlayan Panama Kanalı’na ev sahipliği yapmaktadır.

Şili

  Şili Güney Amerika’nın batı sahilinde, Güney Pasifik Okyanusu sınırında yer alan 18 milyon nüfsulu bir ülkedir. Şili’de çoğunluğu başkent Santiago ve Iquiue şehirlerinde olmak üzere 6 bin (%0,02) müslüman yaşamaktadır.

Arjantin

  

Arjantin, Güney Amerika’nın güney kesiminde And dağları ile Atlas Okyanusu arasında yer alan ve güneye doğru genişliği azalan büyük bir ülkedir.Dünya’nın en büyük 8. ülkesidir.

Open chat
1
Canlı Destek
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?