Skip to main content

Brezilya /Dünyanın Ciğerleri/ 

Brezilya /Dünyanın Ciğerleri/ 

Brezilya /Dünyanın Ciğerleri/ 

Brezilya /Dünyanın Ciğerleri/ 

Brezilya /Dünyanın Ciğerleri/ 

Dünyanın ciğerleri mesabesindeki Amazon Ormanları gibi ülkedeki eğitimli bireylerin sayısını arttırmak insanlara oksijen etkisi yapacaktır kanaatindeyiz.

Brezilya

Amazon yağmur ormanları dünyaya nefes olur, zengin biyoçeşitliliği mucizevi bir etki bırakır görenlerde. Rio de Janeiro’nun müstesna sahilleri, iç bölgelerinde muhteşem şelaleler ve Pantanal sulak alanları gibi farklı ekosistemler keşfedilmeyi bekler.

210

Nüfus

0.1

Müslüman Nüfus

26.04

Açlık Sınırı Altında Yaşayan İnsan Nüfusu

Brezilya

Güney Amerika’nın en büyük ve en kalabalık ülkesidir Brezilya. Latin Amerika’nın %47,7’sini kaplayan ülke, dünyanın da yüzölçümü itibariyle 6. büyük ülkesi konumunda. Bir istatistiki bilgi de doğal güzelliklerinden. Topraklarında Amazon Yağmur Ormanları’nın yüzde 60’ını barındıran Brezilya, dünyanın en zengin biyoçeşitliliğe sahip ülkesi olarak tanımlanıyor.

Müslüman Brezilyalılar

İslâmiyet’in Brezilya topraklarındaki serüveni 15. yüzyıldan başlatılmaktadır. Coğrafi Keşiflerin başladığı 1400’lerin sonlarında, İspanyol ve Portekiz seferleriyle sömürgeleşmeye maruz bırakılmıştır. Brezilya, bu Avrupalı ülkelerin diğer coğrafyalardaki sömürgelerinden getirdiği Müslüman köleler aracılığıyla İslâmiyet’le tanışmıştır.

Bugün ülkedeki Müslüman nüfusa dair net bir kayıt olmamakla beraber 200 milyonu aşkın nüfusunun %1’inin Müslüman olduğu tahmin edilmektedir. Bu oran da tahmini 2 milyondan fazla Müslüman nüfus demektir ki Güney Amerika ülkeleri için oldukça yüksek bir sayıdır.

Müslümanların daha güzel şartlarda ibadetlerini yerine getirmeleri ve Ehli Sünnet itikadını öğrenmeleri Brezilya Müslümanları için öncelikli gayret alanıdır.

Open chat
1
Canlı Destek
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?